خانه پیشنهادات محبوب ترین ها تماس با ما درباره ما تبلیغات ورود
 
به نظر شما بهترین سرویس/مدل یخچال فریزر کدام است؟
Westinghouse
Snowa
Samsung
Emersun
Philver
ARJ
LG

نام:       
ایمیل:     
کد:
 
مقالات مرتبط
راهنمای خرید یخچال فریزر خانگی
کلید واژه ها
یخچال ، یخچال کم مصرف ، یخچال ، یخچال کم مصرف
ارسال برای دوستان
اگر از این مطلب خوشتان آمده و می خواهید آنرا برای دوستان خود ارسال کنید می توانید لینک آنرا از جعبه متن پایین کپی کرده و برای دوستان خود از طریق پست الکترونیک و یا یاهو مسنجر ارسال نمایید.


سئو
سئو و بهینه سازی سایت - رضا شیرازی
به دنبال يخچال‌هاي كم مصرف

اختراع يخچال و پس از آن فريزر از آن اختراعات نابي بود كه نحوه نگهداري مواد غذايي را متحول كرد. اين در حالي است كه قبل از اختراع يخچال مردم ناچار بودند مواد غذايي فاسد شدني مانند گوشت را به صورت روزانه خريداري و مصرف كنند.

اما از وقتي اولين مدل يخچال و فريزر به بازار آمد،  لذت خوردن خوراكي‌هاي خنك و خارج از فصل هم به تجربيات مردم افزوده شد. اين در حالي است كه صنعت يخچال سازي هم مانند ديگر صنايع به سرعت پيشرفت كرد و روز به روز مدل‌هاي جديد‌تر با كارايي‌هاي بيشتر به بازار عرضه شد.

پس از يخچال‌هاي تك در، يخچال‌فريزر بالا- پايين به بازار آمد و ورود يخچال فريزر‌هاي سايد باي سايد به بازار وسوسه تعويض مدل هاي قديمي با مدل‌هاي جديد‌تر را در بين مردم تشديد كرد.

البته سير تكاملي اين صنعت به گونه‌اي بازگشت‌پذير پيش رفته و اكنون بار ديگر يخچال فريزر‌هاي تك در يا جدا به اندازه‌ مدل سايد باي سايد محبوبيت پيدا كرده‌اند.درعين حال توليد داخلي مدل سايد باي سايد در ايران محدود‌تر است و اين مدل بيشتر از خارج وارد مي‌شود.

يخچال فريزر از جمله كالا‌هايي است كه در هر خانه‌اي وجود دارد و قيمت آن با توجه به مارك و توان آن بسيار متغير است و از چند صد هزار تومان به چند ميليون تومان مي رسد. هنگام خريد يخچال فريزر به فضاي ساختمان و تعداد اعضاي خانواده توجه داشته باشيد.

يخچال‌هاي بزرگ براي آپارتمان‌هاي كوچك كه مساحت آشپزخانه آنها به ۵ متر هم نمي‌رسد مناسب نيستند.

همچنين خانواده‌هاي پرجمعيت بايد يخچال‌هاي بزرگ تر و پرتوان‌تري خريداري كنند تا پاسخگوي نياز خانواده باشد.

از سوي ديگر با توجه به كمبود برق، به ميزان مصرف برق يخچال هم توجه داشته باشيد  و انواع كم مصرف را خريداري كنيد. توجه به تنظيم دماي يخچال هم تا حدود زيادي به صرفه‌جويي در مصرف برق كمك مي كند.

در اين روز‌ها درجه خيلي سرد را براي دماي يخچال انتخاب نكنيد،  چون در اين صورت مصرف برق افزايش مي‌يابد. 

پس از خريد يخچال و آوردن آن به منزل تا ۲۴ ساعت آن را در جايي صاف و به صورت ثابت قرار دهيد تا گاز يخچال به حالت تعادل برسد و سپس آن را به برق بزنيد و بعد از خنك شدن كامل،  مواد غذايي را درون آن بگذاريد.

توجه داشته باشيد كه يخچال از پشت و طرفين حداقل ۱۵ سانتي متر با ديوار فاصله داشته باشد.


منبع : همشهری

سایت فوتبال